Найочікуваніше дитяче свято вже минуло, та емоції залишаться на цілий рік! Адже БФ «Українська Галицька Фундація» вдруге поспіль організовує масштабне свято Миколая, де збирає дорослих і дітей, щоб нагадати – усе можливо спільними силами і з великою вірою. Тож в переддень свята у приміщенні Буського районного Народного Дому 111 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей отримали свої омріяні подарунки.

 

За три тижні до свята діти із соціально незахищених категорій населення написали листи, а БФ «УГФ» розшукав десятки небайдужих людей, які зробили свято реальністю. Кожен з благодійників присвятив свій час та кошти і став помічником Миколая, аби усі мали змогу радіти, аби не оминути жодного, хто чекає. Адже подарувати усмішку, тепло та допомогти дитині відчути, що вона потрібна й особлива так важливо, особливо у святковий час. Подарунки збирали усі разом, кожен «помічник Миколая» отримав лист від дитини та інструкцію, як його оформити й запакувати. На все про все дехто мав два тижні, а дехто й один день. Та байдужих не було, усі взялися формувати подарунки, не чекаючи на подяку, чи оцінку. А лише тому що знали, десь там хтось мріє про те, що і його почує український святий.

Пакунків було більше ста, ще більше сяючих усмішок, цікавих очей і недовірливих питань, чи це точно їм. Також на свято завітав сам святий благодійник із білосніжною бородою, який роздавав пакунки і навіть слухав дитячі віршики й пісні, які завбачливо готували хлопці й дівчата!

Розпочали сімейне свято із святково-новорічних майстер-класів. Саме такою була основна ідея – зібрати батьків й дітей, щоб нагадати їм важливість одне одного й уваги та часу, яких вони потребують. Тому  БФ «УГФ» назбирав усе необхідне для роботи: були витинанки, там і сніжинки, і зелена ялиночка із кульками, розфарбовували листівки із янголятами та зірочками, а ще були фігурки, які покривали фарбами і забирали з собою на домашню ялинку. За можливість так об’єднати сотню діток і батьків дякуємо Людмилі Ціхоцькій-Сень очільниці відділу культури та туризму Буської РДА.

Окрема дяка за зібрані листи Бучко Наталії, начальнику СуСД Буської РДА.  Якій БФ «УГФ» також вручив Подяку за усмішки і радість дітей! На відкриття завітала й заступник голови Буської районної державної адміністрації Тетяна Сай! Адже без взаєморозуміння, взаємодії та співпраці –  такого свята б не було!

Те, що було потім словами важко передати, адже наші діти отримали  надзвичайні подарунки, а основне саме ті, яких чекали! Хтось замовляв телефон, ноутбук, планшет, а хтось сани та лижі, були десятки конструкторів леґо, ляльок, блейдів, розмальовок, солодощів, книжок, машинок, платтячок, черевиків, рукавичок, один велосипед для наймолодшого, візочки і ще багато цікавого й надзвичайно очікуваного.

 

А як вони дивувалися усьому, що отримали, як палали їхні очі, як вони намагалися донести величезні пакунки власноруч, як кликали батьків на допомогу, як стрибали і сміялися – це було надзвичайно. Коли уявиш, що причина цієї радості такі ж звичайні люди, які просто хотіли допомогти – стає дуже тепло і затишно! Бо окрім тих, хто сумнівається, хто не вірить і зневірився, є ще ті, кому не байдуже. Вони взяли ці листи, аби через роки саме ці діти зберігали емоції й брали листи інших діток. Бо добро воно поширюється людьми!

 “Тому, ми усі повірте не просто зробили «подарунок від Миколая», ми долучилися до зміни чиєїсь лінії життя!» – зазначає голова БФ «Українська Галицька Фундація» Валентина Ведровська.

І додає: «Так, ці зміни не відбудуться за один день чи одним лиш подарунком. З деяким із дітей ми давно знайомі та працюємо, інші будуть залучені до діяльності вже через Молодіжний центр, що відкриється у 2019 році. А разом з владою будемо напрацьовувати стратегію розвитку району та робити громаду пристосованою для безпечного, гармонійного та перспективного розвитку дітей».

Коли відчуєш, як змінюєш чиєсь маленьке життя, хоча б на один день – розумієш, що все це не на марно. Бо десь у Народному Домі Буського району один малюк у переддень свята отримає маленький пакунок із машинкою, пластиліном, солодощами і помчить до бабусі, яка ним опікується, щоб стрибати від радості і нетерпіння перед тим, як зірвати обгортку, бо святий бородань, якого дорослі величають Миколаєм, дав йому той подарунок просто у руки, щоб малий знав – дива трапляються!

БФ «Українська Галицька Фундація» дякує кожному, хто не залишився байдужим, хто цілий рік допомагав нам змінювати життя і думки дітей та дорослих і особливо тим, хто хоче допомагати й надалі! Веселих свят дорогі друзі, а попереду у нас ще багато цікавої роботи!

 

Софія Ворончук