24-25 травня БФ «Українська Галицька Фундація» спільно із  Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності організували та провели ІV Міжнародну науково-практичну конференцію «СОЦІАЛЬНА РОБОТА: СТАНОВЛЕННЯ, ПЕРСПЕКТИВИ, РОЗВИТОК».

Голова БФ “УГФ” на відкритті ІV Міжнародної конференції “Соціальна робота: становлення, перспективи, розвиток”.

Така масштабна міжнародна подія зібрала майже дві сотні учасників, адже розвиток та майбутнє соціальної сфери нині один із найважливіших пунктів реформування. Привітали гостей Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, керівництво Львівської ОДА та перший заступник голови ЛОР Андрій Білоус.

Науковців та експертів з України, Бельгії, Польщі, Словаччини, а ще громадські організації об’єднали під одним дахом, щоб обговорити й спланувати майбутнє соціальної сфери в Україні, її актуальні виклики, перспективи та потенційні можливості. Ключовим акцентом заходу були саме компетенції та навички «нових фахівців, нової системи», людей, які, мають безпосередньо на місцях втілювати соціальну політику, надавати послуги, супроводжувати й забезпечувати комфорт для усіх категорій населення.

Конференція тривала два дні, її основне завдання – залучення науковців та практиків до обговорення актуальних питань та вироблення практичних механізмів і рекомендацій у сфері становлення, розвитку та функціонування вітчизняної та міжнародної системи соціальної роботи та удосконалення підготовки фахівців галузі.

До слова запрошено начальника Служби у справах дітей ЛОДА Володимира Лиса

Голова правління БФ «УГФ» Валентина Ведровська та Коваль Мирослав в.о. ректора Львівського державного університету безпеки життєдіяльності модерували перше пленарне засідання, присвячене змінам, які відбуваються в Україні та специфіці підготовки майбутніх фахівців, що забезпечать ці зміни.

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба

Розпочав цю секцію Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба. Основні тези виступу та презентації:

  • держава не має бути монополістом у наданні соціальних послуг; – зберегти сім’ю, це наше завдання;

  • до 3 років діти не повинні потрапляти у інтернати взагалі;

  • на Львівщині 1,3% від кількості дітей знаходяться в інтернатних закладах, що менше, ніж у інших областях, але це потрібно змінити теж;

  • 154 тис. дітей в Україні з інвалідністю, проте одиниці навчаються у звичайній школі;

  • громада має надавати соціальні послуги дітям та сім’ям на місцях;

  • жоден інтернат не зникне, доки усім дітям не буде комфортно у своїх громадах.

Також Уповноважений Президента України з прав дитини у часі конференції зустрівся із учасниками фотовиставки Проекту #ПланетаСонячнихЗайчиків. Їхня ціль – привернути увагу суспільства до інакшості, однак не меншовартості людей з синдромом Дауна. Місією проекту є формування толерантного суспільства, в якому всі поважають один одного і сприймають один одного такими як вони є.

Бо зміни починаються з тебе!