Творити якісні зміни у громадах можуть навіть… діти! А заохотити їх, підказати, де шукати можливості,  інформацію та гроші, навчити азів проектного менеджменту у Буському районі на Львівщині взялися громадська організація «Молоді лідери України» за сприяння благодійного фонду «Українська Галицька Фундація».

Загалом у «Школі молодого лідера: Проектний менеджмент» навчалися 14 дітей з п’яти сіл Буського району та 13 дітей зі Львова. У межах Школи діти генерували найрізноманітніші ідеї, створювали проекти, самотужки розподіляючи обов’язки та відповідальність, навчалися фандрайзингу та багато іншого. А в результаті – самі діти створили 6 цікавих проектів, 5 з яких будуть реалізовані у Надбужжі за підтримки «Української Галицької Фундації».

22 серпня 2016 року у стінах Львівської обласної державної адміністрації відбулася офіційна презентація проектів та вручення сертифікатів учасникам школи. На наш захід завітали: Юрій Підлісний – заступник губернатора з гуманітарних питань та Андрій Ковальський – голова Львівського обласного молодіжного центру.

 

 

«Ми взяли собі за мету – дати дітям знання, натхнення та інструменти для втілення якісних змін. І це нам вдалося на славу! Вже в кінці серпня в с. Тур’я буде закуплено спортінвентар для облаштування спортивного залу. Так само у вересні новий спортивний зал облаштують і в с. Заводське. В Соколівці встановлять дитячий майданчик, в Побужанах – проведуть річний курс англійської мови для дітей, а в Буську буде створено «Вільний простір для молоді»

Спільна робота над проектами згуртувала не тільки дітей, а й громади. За час навчання, у кожному з сіл сформувалися молоді команди однодумців, яким вдалося налагодили співпрацю з керівництвом шкіл, локальним малим бізнесом та місцевою владою. Маючи доволі мало часу, діти самостійно продумали все – від того, що вони хочуть зробити, і до того, як і де роздобути на це кошти, адже умовою дофінансування проектів від «Української Галицької Фундації» був власний внесок громади.

“На жаль, тих знань, які дає школа, недостатньо, аби діти йшли в доросле життя сформованими особистостями, знали, чого хочуть, і вміли цього досягати. Саме тому ми продовжуватимемо свою роботу в цьому напрямі. Розробляємо навчальну програму, з якою наші тренери будуть відвідувати сільські школи та школи-інтернати, адже там діти якраз чи не найбільше недоотримують можливостей здобувати якісні сучасні знання. А вже наступного року плануємо запустити у всіх школах Галичини навчальну програму для старшокласників, яка включатиме основи лідерства, фінансової грамотності, ораторського мистецтва, тайм-менеджменту, проектного менеджменту, енергоефективності, громадської активності та  відповідальності тощо. Ми хочемо допомогти дітям повірити в свої сили і спрямовувати їх до досягнення успіху, бо вважаємо, що розвиток молодого покоління є невід’ємною складовою сталого та якісного розвитку громад.”

Валентина Ведровська