Водночас без нього неможливо існувати! Адже усі наші проекти передбачають навчання, проведення презентацій, ігор, написання програм і ще багато-багато серйозної роботи. Тому ми вже давно чекали на його створення як окремої одиниці, а взялася за це Анна Сабара, якби раптом у вас були ідеї по співпраці, ласкаво просимо ! Наш відділ – це освітня база кожного проекту, яка дає можливість підвищувати кваліфікацію наших практикантів, майбутніх соціальних працівників, волонтерів, учасників проектів та агентів змін у своїх громадах. Нарешті прийшов час, щоб відділ став повноцінним проектом, який має свої цілі, завдання та перспективи!

Мета:
Навчання та розвиток компетентностей різних цільових груп, створення та розповсюдження інформаційних та методичних матеріалів, що сприятиме розвитку соціальної політики та сфері захисту прав людей.

Ключові групи – нині працюючі чи майбутні фахівці зі сфер, що пов’язані із захистом прав людини.

На 2020 рік ми плануємо:

  • «Школа практикантів». Сформована та комплексна програма з максимум практичної та ціннісної “прокачки” майбутніх фахівців соціальної сфери   (студенти рідко бачать себе соціальними працівниками у майбутньому – змінюємо це!)
  • Навчальна програма для студентів соціальних напрямків. Розвиток додаткових навичок, необхідних майбутнім працівникам соціальної сфери (проектний менеджмент, фасилітація, критичне мислення, права людини, комунікації)
  • Запуск сертифікатної програми спільно з Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
  • Проведення відкритих лекцій та тренінгів на актуальні тематики щонайменше 1-2 рази в місяць ( Незабаром нас чекає цікавий і дуже потрібний курс з проектного менеджменту.                                                                                               Ми впевнені, що все можна змінити, але для цього потрібно мати необхідні знання та вміння – наш #трв це можливість отримати не лише теорію, а й практику.                                                                                                                    

2019 – став початком запуску нашого проекту та довгої і справжньої дружби-партнерства. «Галицька Фундація»  разом із Тренінгово-ресурсним відділом й Кафедра гуманітарних дисциплін та соціальної роботи Львівського державного універститету безпеки життєдіяльності розпочали спільну навчальну програму.️ Перший блок присвятили ораторському мистецтву! Адже у сучасному світі так важливо вміти користуватися комунікацією. Голос, міміка, жести, поведінка – все це частина вашого успіху. Особливий акцент для викладачів та майбутніх соціальних працівників, які постійно спілкуються із людьми, а отже потребують розуміння як робити це правильно.

Це програма на 7 тренінгових занять та на два місяці. Розбирали техніки самопрезентації, правила комунікації, вербаліку-невербаліку, вчилися готувати промови від 30с до, «мені б хотілось, хоча б години виступу», долали комунікативні бар’єри, страх публічності. Програма розпланована так, аби учасники спершу самоідентифікували себе як мовця, сформували себе як промовця і вийшли на рівень хоча б ораторів-імпровізаторів.

Група складалася з 22х осіб, включно із викладацьким складом, що свідчить про бажання не лише розвивати, а й розвиватися. Програма спрямована також на покращення комунікації поміж студент-викладач, на можливість створити простір неформальної освіти на базі співпраці ВНЗ та благодійної організації. Перше заняття минуло швидко й страшно, адже хлопці-дівчата опинилися одразу на публіці, багато розповідали про себе. Проте з часом кожен з них відчував певність та довіру до себе та вмінь.

Та ораторське мистецтво – це лише початок великого, попереду ще кілька блоків цілого курсу.

Координаторка, авторка програми і супер-тренер ТРВ Анна Сабара дуже радіє новому починанню і ділиться:

« Під час заняття я бачила, що їхні очі загоралися, бо вони зрозуміли, що тут не буде сухої теорії чи занудних лекцій. Що тут треба працювати, і їх це запалювало. Тому що, вони почали думати. Не про щось нав’язане ззовні, а видобувати в себе з середини. Я власне так і хотіла. Це результативніше. В кінцевому колі звучали оцінки заняття такі як: атмосферно, легко, надихаюче, спокійно, захопливо, інформативно і страшно… Останнє- мене дуже потішило, бо це нормально, і навіть те, що людина призналась, що їй страшно – вже крок вперед. Бо зі страхом ми теж працюватимемо»

Тому щовівторка під керівництвом координаторки проекту та тренера  учасники нашої #Школи_Лідерства долали свої страхи публічних виступів, критики, нового і здобували навички, які потрібні кожному.

           Як зазначає Анна: «Ми навчалися спілкуватися правильно, не лише для професійних цілей, а тому що це потрібно робити щодня»

Тому усі вони разом складають промови, шукають плюси й мінуси, діляться досвідом, і водночас отримують практичні поради і зауваги, адже наша мета – змінити.
Як не «прилипати» до землі, втримати хвилювання, контролювати вербаліку та міміку і втримувати увагу – на останньому занятті деякі сміливці спробували себе у ролі мовців і отримали корисні поради!

Дуже важливо сьогодні правильно доносити інформацію і отримувати від цього задоволення. Адже від цього часто залежить майбутнє.
Для нас важливо надавати якісні соціальні послуги і формувати нове покоління впевнених лідерів соціальної сфери.

Урочисто закінчили спільну програму #Тренінгово_ресурсного_відділу із Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності для студентів соціальної роботи та психологів «Розвиток ораторського мистецтва» врученням сертифікатів.

Голова правління фонду Валентина Ведровська та координаторка проекту й тренерка Анна Сабара вручили сертифікати усім постійним слухачам курсу та розповіли про майбутні плани!

             Анна Сабара : «Це пілотний проект, який має перспективу перерости в постійну співпрацю.Зважаючи на зацікавленість програмою і нашим розумінням необхідних навичок для соціальних працівників з нового року запускаємо інтенсив з проектного менеджменту та продовжимо підготовку самопрезентації з новою групою студентів».

В нас є багато планів та мрій. Зокрема створити у майбутніх спеціалістів базу знань, яка допоможе їм розвивати систему соціального захисту, як вимагає поступ держави та суспільства загалом

Ми дякуємо ЛДУ БЖД, зокрема Інституту гуманітарних наук та соціальної роботи за те, що наші цінності співпадають і за те, що ми можемо спільно реалізовувати мрію.

Разом із студентами ми навчилися переборювати страх та контролювати голос й тіло під час публічних виступів. А що найголовніше – ми навчилися аналізувати аудиторію і реагувати на неї.

Нам всім ще є куди рости. Тому далі буде!