22 травня у Львівському палаці мистецтв відбувся І Форум корпоративного наставництва «Я професія» для дітей із інтернатів.

Це особлива подія, де зустрілися 16 компаній та 105 дітей соціально незахищених категорій. Кожну професію представляла окрема компанія. На локаціях діти-сироти із усієї області не лише почули, а й побачили «хто і чим» займається. Для кожного учасника підготували книжечку, де описані вимоги до кожної з професії і середня зарплата. Також там є місце для наліпок із символами професій – зібрати їх потрібно усі.

Голова БФ “УГФ” Валентина Ведровська на відкритті І Форуму корпоративного наставництва “Я-Професія”

«Протягом усього Форуму діти проходили квест «море можливостей» та обирали професію, яка їм до душі. Із путівниками у руках, діти збирали усі необхідні наліпки і здобували звання Капітана своєї долі», – розповідає куратор проекту «Корпоративне наставництво» БФ «Українська Галицька Фундація» Катерина Осташова.

За офіційними даними щороку в Україні у свої громади повертаються 12 тисяч випускників інтернатів. Лише 10% із цих дітей адаптуються у суспільстві та реалізовують себе, інші – йдуть на злочини, поповнюють ряди малозабезпечених та знедолених, а близько 10% – закінчують життя самогубством. Тому діти із інтернатів потребують як особистого, так і професійного наставництва.

Діти біля локації кухаря-кондитера

 

 «Це учні восьмих та десятих класів з інтернатних закладів. Усі вони певним чином ізольовані від зовнішнього світу. У них немає прикладу успішного дорослого, вони не бачать перспектив, а деякі професії узагалі для них невідомі», – додає голова БФ «Українська Галицька Фундація» Валентина Ведровська.

На Форумі діти познайомилися із професіями: фермер, архітектор, програміст, майстер манікюру, візажист, косметолог, організатор подій, ведучий, фотограф, банкір, піцайоло, бариста, бармен, кондитер, столяр, швея, модельєр. Також  зіграли у профорієнтаційні ігри, вікторину, а ще прослухали мотиваційні виступи від кількох власників бізнесу, які теж починали з нуля.

Тож проект корпоративного наставництва «Люди можливостей» продовжує вивчати уподобання та схильності дітей із інтернатів. Опісля Форуму провели опитування, щоб проаналізувати вибір майбутніх випускників зважаючи на представлені підприємства, професії і місце проживання. Також ця інформація дасть можливість працювати зокрема із кожною дитиною, розуміючи її інтереси.

Цікаво, що діти серед професій, які їх цікавлять обирали не лише представлені на Форумі, а прийшли й із власними вподобаннями.

  • Дітей умовно розділено на три групи :
  1. Львів
  2. Рава-Руська
  3. Підкамінь
  • Група зі Львова має більшу можливість доступу до інформації про професії й роботу. Тому після Форуму серед спеціальностей діти все ж обирали ті, з якими прийшли: художник, перекладач, вчений, співачка, вчитель, психолог.

Та все ж 5х дітей зацікавила професія  – програміст, 4 – фотограф, 4 – візажист, 3 – кондитер, 2 – банківський працівник, 1 – ведучий, 1 – піцайоло, 1 – дизайнер-архітектор.

  • Вподобання дітей із Рави-Руської дуже розпорошені. Серед професій діти обрали: перекладач, далекобійник, медсестра, бортпровідниця, електрик, масажист, перукар, футболіст.

3 – ведучий, 3 – архітектор, 3 – кондитер, 2 – візажист, 1 – косметолог, 1 – майстер манікюру, 1 – офіціант.

  • Підкамінський НРЦ для дітей із заниженим слухом – це спеціалізований заклад, діти тут також навчаються на швею й столяра.

4 дітей прагнуть пов’язати себе із спортом, 1 майбутній фізик-електронік, 1 – садівник.

Із представлених професій: 3 – механік, 3 – фотограф,3 – столяр, 2 – кондитер, 2 – швея, 2 – піцайоло, 1 – візажист, 1 – майстер манікюру.

Форум «Я-Професія» – це можливість дітям із інтернатів зустріти реальних успішних підприємців. Проте після закінчення співпраця не завершується. І вже скоро діти підуть на екскурсії компаніями, а дехто й на практику та роботу. Вперше на Галичині проект «Корпоративне наставництво» запускає саме БФ «Українська Галицька Фундація».

Вперше діти-сироти та бізнес зможуть співпрацювати та спілкуватися. Для підприємців – це можливість власноруч навчити потенційного працівника. А для дитини – безболісно адаптуватися в суспільстві поза інтернатною системою. Важливою відмінністю  форуму «Я-Професія» є його довготерміновість. Співпраця продовжиться і по закінченню форуму: у формі стажування, практики або навчання для випускників інтернатів.

«Корпоративне наставництво» – це комплексний проект. Його мета –  вибір професії, навчання, і найголовніше – працевлаштування для дитини із інтернату. Також це своєрідна відповідальність бізнесу, працедавців, які готові бути «професійним» наставником для таких дітей. Тут важлива взаємодія і розуміння, що після закінчення інтернату усі його учні стають частиною суспільства: покупцями, продавцями, користувачами, клієнтами. Та тільки в тому разі, якщо адаптація мине успішно.

Для бізнесу – це можливість зміцнити корпоративний дух своєї команди, налагодити контакти з колегами-однодумцями та бути соціально відповідальним.