Наш благодійний фонд “Галицька Фундація” працює в ногу із реформою Деінституціалізації. Реформа ДІ або як її ще називають Реформа системи інтернатів розпочалася в Україні  у 2017 року та передбачає перехід від інституційного нагляду до сімейних форм виховання. Вона має три етапи та передбачає докорінні зміни у системі виховання дітей. Адже в Україні є 750 інтернатних закладів, де проживає 100 тисяч дітей, 92% цих дітей мають батьків!!! проте живуть в інтернаті. Найчастіше діти потрапляютьу заклади інституційного догляду через бідність, складні життєві обставини, інвалідність або через те, що живуть далеко від школи.

” Кожна дитина має жити в сім’ї”, – основна мета та зміст реформи. Тому для того, щоб батьки не були змушені віддавати свої дітей в інтернати є основні завдання:

  • створення соціальних послуг на місцях
  • робота із сім’ями на випередження
  • повернення дітей із інтернатів у сім’ї
  • робота із випускниками закладів
  • створення сімейних форм виховання
  • перекваліфікація персоналу чи виховання нового покоління працівників соціальної сфери
  • інклюзивне навчання

Для нас дуже важливо, щоб реформа відбулася, бо без неї благополуччя українських дітей не є можливим!

Тому окрім роботи із молоддю, які є випускниками інтернатів, навчань для дітей із віддаленої місцевості, зустрічей і занять з особами з інвалідністю, ми даємо можливість пройти практику, поволонтерити чи повчитися у нас студентам спеціальності “соціальна робота”. Ми співпрацюємо із кількома навчальними закладами, проте найтісніші зв’язки у нас з Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та кафедрою гуманітарних дисциплін та соціальної роботи.

“Я у соціальній сфері вже 12 років. Жодного дня не шкодувала про це. Напевне, тому що починала з практики”, – каже Галя Галайко, координаторка проекту “Безмежні”.

На жаль, професія соціального працівника втратила свій престиж через застарілу систему та свою роль у ній. Радянський союз не вирішував проблем, а лише намагався заховати їх якнайдалі. Тому сьогодні у нас недобір соціальних працівників, низький престиж та стереотипи щодо професії.

Соціальний працівник мусить володіти фаховими знаннями з психології, соціології, психіатрії, знати законодавство, правові аспекти соціального захисту, теорії та методи соціальної роботи, наявні ресурси та методи їх використання; уміти спілкуватися та надавати інформацію, оцінювати потреби та представляти інтереси людини, підвищувати її можливості та сприяти розвиткові, створювати “мережу допомоги” та керувати процесом допомоги.

Створення соціальних послуг в громадах – одна із запорук успішної реалізації реформи ДІ в Україні. Тому сьогодні першочерговим завданням є виховання  компетентних, мотивованих фахівців соціальної сфери.

Робота із сім’єю та реінтеграція дітей в громаду також потребують спеціаліста.

Тому нам так важливо працювати із майбутніми фахівцями, від яких залежить здоровя суспільства.

Два тижні поспіль ми приймаємо у своєму офісі студентів 1 курсу, щоб розповісти їм про соціальну роботу в неурядовій організації. Цікаво, що найбільше студенти потребують саме практичного розуміння чим можуть займатися у майбутньому. Із найстрашніших уявлень : нудна, низькооплачувана робота у державній структурі. Проте ми готові розвіяти цей міф! І дати зрозуміти, що фахівець соціальної сфери універсальний солдат на ринку праці. Особливо, якщо в часі навчання він отримав практичний досвід.

Тому ми знайомимо хлопців та дівчат ( так серед студентів є хлопці)) із Реформо Ді та пояснюємо їхню затребуваність. Також презентуємо усі наші проекти і розповідаємо чим займаємося ми. Студенти розв’язують три ситуації та діляться рішеннями до них, а також мають два завдання на командотворення.

“Найскладніше це знайти мотивацію. Але вона залежить лише від вас. Проте будьте певні – соціальна сфера вам стане в нагоді. Окрім того, держава потребує нових спеціалістів” – зазначає голова правління фонду Галицька Фундація.

” Кожен наш проект спрямований на те, щоб система соціального захисту дітей працювала та була ефективною. Тому ми запрошуємо Вас долучатися до нашої діяльності. Щоб здобувати знання, досвід, знайомства та розуміння. Шукайте себе” – додала заступник голови Софія Крушельницька.

Зустрічі організовує координаторка Тренінгово-ресурсного центру, Анна Сабара. Якщо раптом надумаєте розширювати сві світогляд. Чекаємо із нетерпінням!

 

Автор: Мар’ян Ворончук