Команда БФ УГФ сьогодні вперше побували в Підкамені у школі-інтернаті (з квітня вивіска змінилася на навчально-реабілітаційний центр) для дітей з вадами слуху. Познайомилися з дітьми та персоналом, з якими працюватимемо цього року. Ось коротенька рефлексія:

1. 110 дітей з Львівської, Тернопільської, Рівненської та Волинської областей. Всього одна дитина сирота, та двоє – позбавлені батьківського піклування. Інші – звичайні діти зі звичайних сімей, просто мають особливі освітні потреби.
Основна причина потрапляння в інтернат – непристосованість звичайних шкіл та садочків до якісного навчання таких діток… просто нема умов та спеціалістів ((
Інші – вплив соціуму на батьків з особливими дітками ( “та віддай ти його/її” ) і – матеріальний стан сімей.

2. Є 2 групи дошкільнят по 7-12 дітей.

3. Якби не підтримка з-за кордону, було б дуже тяжко. А так – матеріальний стан, одяг, слухові апарати і т.д. в нормі.

4. Персонал привітний і компетентний. Видно, що стараються для дітей… Навіть, не зважаючи на заборони певних служб, намагаються розвивати самостійність.
+ Дуже загорілися від наших пропозицій, розвивати їх компетентності.
Але… це система…

5. Позитив: діти виходять з дипломами і вміннями кравчині та різбяра по дереву. Тобто – мають можливість знайти собі роботу.
Негатив: діти виходять погано пристосовані до реального життя… бракує знань та навичок з фінансової грамотності, відповідальності, комунікабельності, навичок планування і т.д. Хоча, персонал закладу всіляко намагається сприяти їх соціалізації

Одним словом: ми починаємо #Підкамінь, і хай нам Бог (через вас!) помагає!