29 квітня у Львові відбулася благодійна акція “Руйнівники міфів”

Благодійний фонд «Українська Галицька Фундація» запросив львів’ян та гостей міста спробувати свої сили у «руйнуванні міфів». Кампанію із розвіювання стереотипів пов’язаних із інтернатною системою та соціальною політикою БФ «УГФ» розпочав  раніше. Та наприкінці квітня інформаційні поширення переросли у повноцінну акцію.

«Хто живе в інтернатах? Скільки серед цих дітей «сиріт»? Що відбувається із дітьми з інтернатів після закінчення? Скільки виділяє держава на утримання інтернатної системи?» – на усі ці питання відповідали разом.

Благодійна акція “Руйнівники міфів”

Голова правління БФ «Українська Галицька Фундація» Валентина Ведровська так розповідає про мету акції: «Ми хочемо зруйнувати міфи, які існують  щодо інтернатів та сиріт, звернути увагу на проблеми соціально незахищених дітей та проінформувати про реформу Деінституалізації. Адже між нами та дітьми існують сотні стереотипів й стін. Тож, ми взяли на себе місію підняти гострі соціальні питання вже сьогодні».

 

Команда БФ “УГФ” Валентина Ведровська, Катерина Осташова, Анна Сабара, Софія Ворончук під час акції

«Ще ми хочемо зібрати кошти на літні табори для Буківського та Роздільського дитячих будинків-інтернатів для дітей із різними формами відсталості. Минулоріч ми вже проводили такі канікули для хлопців із Роздолу. Сподіваємося знайти підтримку й цього разу. Також чекаємо на волонтерів», – зазначає речник БФ «Українська Галицька Фундація» Софія Ворончук.

 

Фото дітей із Буківського та Роздільського бідинків-інтернатів

Під час акції розпочали ще одну інформаційну кампанію на підтримку реформи Деінституалізації – «просто про складне». Кожен учасник, а таких було близько двох сотень, зміг відповісти на короткі питання, отримати чіткі відповіді і зруйнувати один власний міф. А благодійний внесок за фото та листівки – вже незабаром допоможе хлопцям і дівчатам із двох інтернатів стати частиною нашого суспільства. В Буківському та Роздільському будинках-інтернатах мешкають діти із особливими потребами, тому зібрані кошти ми використаємо на організацію  двох тижневих таборів для них, із промовистою назвою «Безмежні».

Під час акції діти та дорослі записували відповіді на спеціально підготованому банері, згодом отримували реальну інформацію. Найбільше здивування викликала цифра державного фінансування української інтернатної системи – а це 7,5 млрд. грн. на рік(!уявіть). Жахало й число дітей в інтернах, які мають батьків – а це 92% від усіх, хто там живе. Загалом, статистика невтішна, адже лише 5 людей були цілком певні у своїх відповідях, інші зауважували, що нічого про інтернати й не знають.

«Руйнівники міфів» – це довготривала акція, яка передбачає інформаційне просвітництво та збір коштів на табори для дітей із інвалідністю. Спеціально до цієї події було розроблено 5 буклетів, які спонукають зрозуміти, що все, що Ви знаєте, часом – лише міф. А за стінами інтернатів живуть діти, які мають батьків, які мають достатньо одягу та їжі. Та все ж це діти, яким бракує уваги та прикладу успішної людини, професіонала чи сім’янина.

12 тисяч випускників щороку залишають інтернати, та вони зовсім не готові до дорослого самостійного життя. Тому ми повинні починати з маленького, але змінювати систему, будувати нову. Та спершу потрібно позбутися застарілих переконань.

Ми готові руйнувати Ваші міфи – допоможіть нам у цьому!  Пам’ятайте, що великі справи йдуть “дитячими” кроками. Та змінювати потрібно!