1 лютого у Львові відбулась вже ІІ Львівська обласна конференція “Разом для дітей!”

ЇЇ ініціаторами та організаторами вже звично стали БФ “Українська Галицька Фундація” та Служба у справах дітей Львівської ОДА, а партнерами виступили: Уповноважений Президента України з прав дитини, Міністерство соціальної політики України, Національний офіс ДІ реформи, БФ «Опіка майбутнього»

 

 

220 учасників, серед яких – представники Міністерства соціальної політики та Міністертсва освіти та науки, Уповноважений президента України з прав дитини, експерти Національного офісу ДІ-реформи, керівництво Львівської ОДА, всіх районів та громад, народні депутати та депутати Львівської обласної ради, керівники закладів, науковці, громадські організації та вищі навчальні заклади обговорювали реформу системи інституційного догляду дітей.

Микола Кулеба (Уповноважений Президента України з прав дитини) та Валентина Ведровська (Голова Правління БФ “Українська Галицька Фундація”)

“Вся Україна із заздрістю дивиться на Львівщину та її злагоджену діяльність в даному процесі. Та, мабуть, ніхто і не здогадується, скільки зусиль цьому присвячено. Тому мене особисто дуже тішить позиція обласної влади та готовність усіх залучених до діалогу, яким би напруженим він подекуди не був. Перед нами стоїть багато викликів та важких рішень. Тому зараз критично важливе об’єднання зусиль та усвідомлення, що саме від наших дій залежить щасливе дитинство наших дітей.”

Валентина Ведровська

Голова Правління БФ “Українська Галицька Фундація”

9 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України схвалив Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017—2026 роки та план заходів з реалізації її І етапу. Ця стратегія дала старт реформі інтернатних закладів для дітей — деінституціалізації (ДІ).

Вже зараз кожен регіон проводить оцінку своєї території, щоб з’ясувати: “які діти потрапляють до інтернатних закладів та чому?”, а також: “які послуги мають з’явитися і що потрібно зробити, щоб діти виховувались в сім’ї, а не інституції”.

 

“Ми разом з усіма регіонами розробляємо плани реформування, які включають питання вивчення і реформування кожного закладу. Деінституціалізація – це не закриття  інтернатів, це реформа заради отримання  дитиною родини, де про неї будуть дбати”.

 Олександра Чуркіна,

заступник Міністра соціальної політики

Ключові повідомлення конференції – “Процес реформи незворотний!” та “Дитина на першому місці!” Це треба прийняти і починати планувати, як забезпечити.

“Усі діти, незалежно від стану здоров’я, рівня розвитку, соціального становища, мають право жити з батьками. Для цього потрібно вчасно реагувати на дитячу біду та надавати сім’ям з дітьми таку підтримку, аби батьки не віддавали дітей на утримання та виховання в інтернатні заклади. Щоб цього досягти, необхідно змінити колишню радянську культуру і традиції “державної опіки” над дітьми в інтернатах на підтримку сімей з дітьми за рахунок розвитку послуг та забезпечення їхньої доступності незалежно від місця проживання та стану самої дитини! Реформа інтернатів – це не про інтернати, а про гідне життя кожної дитини в люблячій родині!”

Микола Кулеба

Уповноважений Президента України з прав дитини

Також, багато говорилось про те, що саме є “Деінституціалізація”, яке майбутнє чекає на громади та заклади, які спеціалісти будуть необхідні та як їх виховати, які послуги треба створюти та як це робити?

“Громадськість, бізнес, державні структури – всі ми маємо зрозуміти, що тільки поступовий перехід до інституції виховання дитини у сім’ї відповідно до комплексу медичних, освітніх, соціальних послуг, буде результативним”

Оксана Стоколос- Ворончук

заступник голови Львівської ОДА

Громадські організації та вищі навчальні заклади відграють величезну роль в цьому процесі! ГО мають неоціненний практичний та інноваційний досвід, вони віддані своїй справі та, якщо будуть розвиватись, то зможуть надавати якісні соціальні послуги. А перез ВНЗ стоїть завдання виховувати “нових фахівців нової системи”. Адже – мало “написати реформу”, її треба комусь втілювати.

“Львівщина, незважаючи на дуже розгалужену мережу інституцій, має дуже хороші шанси стати лідерами ДІ. По-перше, місцева влада — потужна і вмотивована впроваджувати зміни. По-друге, є підтримка громадського сектору, і в частині адвокації реформи, і в частині унікальної експертизи з надання соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми”

Маріанна Онуфрик

Керівник Національного офісу з деінституціалізації (проект EDGE) при Уповноваженому президента України з прав дитини

А тепер – до роботи!