12-14 серпня відбулася літня родинна школа. В школі взяли участь 13 сімей з дітьми. Загальна кількість учасників разом з тренерами та 4 волонтерами становила 50 осіб. Організаторами Школи була Комісія у справа родини УГКЦ, ідею якої з радістю підтримала Фундація.

. В школі брали участь батьки з львівської області, які виховують усиновлених дітей. Стаж батьків – від 8 років до 8 місяців. Літня школа була важливим кроком для таких сімей.

Перше – це нагода батькам зустрітися і поспілкуватися між собою, адже життя ставить перед ними специфічні лише для них  виклили.

Друге – це нагода теж для дітей поспілкуватися між собою. В усиновлених дітей може виникати відчуття – що вони єдині такі, від яких відмовилися біологічні батьки і почуватися через це дуже погона. Але спілкування з іншими дітьми знімає цю напругу і нормалізує почуття.

Третє – це просто нагода відпочити, адже не кожна сім’я може собі дозволити кількаденний відпочинок в Карпатах. Це свого роду подарунок батькам за їхні труди.

Окрім того батьки мали нагоду піднятися з дітьми на гору Тростян, організувати спільний шашлик та провести час з дітьми в новій обстановці відпочинку і розслаблення. Одна мама, яка сама виховує усиновлену доньку (чоловік покинув сім’ю) призналася, що такий відпочинок був її мрією. Як відомо – проведення часу на природі найкраще знімає втому і є найкращою профілактикою від емоційного виснаження та вигорання.  Особливо важливою ця школа стала для тих сімей, які є новими, а таких було 2 сім’ї. Ще 3 сім’ї мають триваліший час усиновлення, але більш ізольовані і для них це було теж новим і корисним досвідом. Саме ці сім’ї відкривали для себе щось цілком нове про дитячі емоції, про переживання дитини-сироти і у спілкування з іншими батьками могли побачити те, що інші родини пройшли всі подібні етапи до них і, окрім того, пройшли їх успішно.

На літній школі було проведено 3 двогодинні тренінги для батьків, поки діти проводили час з аніматорами. Також спільне дозвілля у формі походу на гору Тростян, збору ягід в горах, розпалення вогнища і приготування шашлика та на завершення – спільної Літургії в неділю.

Школа стала гарною формою отримати потрібні знання, для родин, що виховують прийомних дітей. А в окремих людей навіть здійснилась їхня мрія –  просто відпочити цього літа.