2020 рік був складний для усіх, але також це був час креативу та спільної роботи . За цей час ГФ стали міцнішими та спробували себе у нових ролях , тому ми вирішили запитати усіх координаторок проектів, який для них був цей рік:

Ганнуся Сабара, координаторка Тренінгово-ресурсного відділу;

 1. Чим цікавий був 2020 рік у соціальній роботі? «Нові виклики. Цей рік для нас став чимось новим і дещо тягучим. Процеси змін системи соціальної роботи почали затягуватись, адже ніхто не був готовим до такого різного переходу у дистанційний режим. Та й як? Як перенести встановлення довірливих стосунків, налагодження позитивної комунікації з дітьми, які потребують її фізично в дистанційний формат? Це ще раз довело нам нашу тезу, що нас не вистачить на всіх, карантинні умови ще більш обмежили наші можливості безпосередньої участі у житті багатьох дітей. Тому ми вирішили, нашим варіантом є поширення наших знань серед людей.»
 2. Що вдалося зробити, всупереч 20 року? «Наш тренінго-ресурсний відділ ключовими напрямками роботи визначив студентство та уже діючих спеціалістів соціальної сфери, таким чином ми планували продовження курсів ораторського мистецтва та впровадження курсу проектного менеджменту для студентів соціальної роботи ЛДУ БЖД та відкривати школу практикантів. Зважаючи, що всі студенти перебували в дистанційному режимі навчання – ми повинні були дещо модифікувати цю роботу. + ми планували проведення регулярних одноденних тренінгів- зустрічей, проте з початком карантину і масовим переходом на онлайн-тренінги ми вирішили, що це не надто ефективно для реалізації наших цілей.Саме тому ми організували два масштабних онлайн-курси «Що робити з дітьми і молоддю в громадах під час та після карантину?» та «Корпоративне наставництво та інші варіанти роботи з дітьми в СЖО» з географією понад 50 різних населених пунктів України! У нас були представники і Львівщини, і Закарпаття, Тернопільщина, Київщина, Донеччина, Луганщина, Одещина, Херсонщина, Черкащина! І це було неймовірно! Понад  100 учасниківз різним досвідом та спільними цінностями: допомагати дітям у складних життєвих обставинах.Також ТРВ організував окремий детальний курс «Корпоративне Наставництво: люди можливостей» для організацій- кандидатів на спільне із нами створення осередку корпоративного наставництва у їхніх населених пунктах.

 1. Які нові ініціативи ви започаткували у своєму проекті? «Більше того – ми вирішили спробувати модифікувати навички ораторського мистецтва та розробили новий курс «ораторське мистецтво онлайн» , який провели на базі студентів 1 курсу соціальної роботи ЛДУ БЖД. Ми розуміємо, куди рухається світ, і розуміємо, що через камеру нам зараз прийдеться говорити і працювати дуже багато, і від цього залежатиме наша результативність. У соціальній роботі тим паче!
 2. Що змінив цей рік на краще? «Завдяки цьому року ми зрозуміли, що те, що ми знаємо і що робимо- це крутий досвід, яким ми повинні ділитись з іншими. Більше того – ми знайшли неймовірну кількість однодумців, підтримки, розуміння і мотивації! Ми налагодили контакти з новими тренерами, з якими плануємо працювати і надалі, адже вони неймовірно круті! Це провідні психологині Наталія Герцунь, Софія Музика, спеціалістка Львівського обласного центру соціальних служб Наталя Тибура, координаторка програми ПОЛІНАЮлія Таравська, керівниця Львівського центру піклування про дітей Світлана Пугач,експертка проекту SURGe Ольга Бойко, а такождля нас вже давно знана, але кожного разу по-новому улюблена Надія Кондратюк!

 

Попри всі труднощі- 2020 дав нас багато нових усвідомлень, відкрив нові напрямки роботи та варіанти їхньої реалізації. А також заставив нас дивитись на усі ситуації, які відбуваються абсолютно під новим кутом.

Галя Галайко, координаторка проекту БЕЗМЕЖНІ: інклюзія в громаді;

 1. Чим цікавий був 2020 рік у соціальній роботі? «Цей рік приніс багато корективів у діяльністьпроекту «Безмежні», було багато заплановано, але через карантинні обмеження ці плани були скасовані.
 2. Що вдалося зробити, всупереч 20 року? «Але у тому всьому також був позитив, бо ми свою діяльність перенесли у трохи інший формат, формат онлайн. Так, не вдалось бачитись з хлопцями і дівчатами, але попри це могли спілкуватись через соціальні мережі та телефонні дзвінки. А також вдалось навчатись онлайн та офлайн на курсі «Медико – психологічного та соціального супровіду людей з інвалідністю», що дозволить в майбутньому покращити мою діяльність з людьми з інвалідністю.
 3. Які нові ініціативи ви започаткували у своєму проекті? «Навчилась розкривати теми з соціальної сфері в онлайн. Навчання на курсі спонукало мене до створення курсу щодо послуг у соціальній сфері та напрацювання нового досвіду у спілкування осіб, які надають ці послуги.
 4. Що змінив цей рік на краще? «Цей рік дозволив втихомиритись і бути в тиші з собою, відпочити від метушні світу цього. Розважити над майбутніми проектами і діяльністю проекту «Безмежні». Дякую, бо неординарний рік був особливим з своїми викликами і дарунками. Дякую 2020 – му року і з нетерпінням чекаю 2021!

Анастасія Бочан, координаторка проекту Корпоративне Наставництво, люди можливостей;

 1. Чим цікавий був 2020 рік у соціальній роботі? «Цей рік перевернув поняття соціальної роботи з ніг на голову та ще раз довів її важливість та необхідність. В часи, коли людям потрібна була хоча б якась впевненість та стабільність, такі речі вдавалося підтримувати завдяки соціальній̆ роботі.
 2. Що вдалося зробити всупереч 20 року? «У нас були направду грандіозні плани стосовно розвитку проекту “корпоративне наставництво” на 2020 рік. Проте потрібно було внести багато коректив. Були і піднесення, і дуже болючі падіння. Тому повільно, але впевнено ми розширюємо мережу нашого проекту на заході України.
 3. Які нові ініціативи ви започаткували у своєму проекті? «Не оминув і нас онлайн формат. Разом з учасниками проекту ми запустили пізнавальне шоу про соціальну сферу на ютюб “Діти PRO важливе”.
 4. Що змінив цей рік на краще? «Те, що люди зрозуміли та побачили, що інколи потрібно зупинитись, щоб зрозуміти що щастя в простих речах. Також, перейшовши в онлайн формат, ми змогли поділитися зібраними знаннями та досвідом з людьми зі всієї України.

 

 

Софія Крушельницька, заступниця голови правління фонду;

 1. Чим цікавий був 2020 рік у соціальній роботі? «Він був складний, а тому змусив бути креативними. Я ще ніколи не думала, що може бути таке. Просто таки відсутність допомагати і працювати з тими, хто того потребує. Це ніби в один момент зникло все те звичне і звичайне. Раніше ми не цінували того, що вільно можемо зустрічатися з командою, планувати роботу на цілий рік або місяць, знайомитися із новими людьми, спілкуватися із дітьми і проводити купу часу разом. Але цікаво таки було. Бо ми змогли пристосувати себе і свої проекти до світу. Ми просто майстри Зуму тепер, ми вміємо діяти у дуже критичних ситуаціях або просто чекати, ми вміємо визначати справжні конкретні потреби і відповідати на виклики, які є тут і зараз. Було по-справжньому неймовірно відчути, що ми можемо багато усього, коли разом».
 2. Що вдалося зробити, всупереч 20 року? «Вдалося вірити й надалі. Це було найважче – зрозуміти, що ми потрібні і можемо продовжувати робити те, що й завжди. Сьогодні ми маємо нові проекти. Уявляєте? Всупереч усім обмеженням ми змогли збільшити мережу проекту «Корпоративне Наставництво», провести три он-лайн курси для людей із усієї України, розпочати один новий оф-лайн курс для соціальних працівників, організувати спільну з іншими акцію підтримки дітей з сімей в СЖО, продовжити курс з ораторського мистецтва та запустити блог. Це , до речі, скоро станеться».»;)
 3. Що змінив цей рік на краще? «Він змінив нас. Ну, особисто мене. Бо надихнув на щось зовсім нове. Тепер можна не боятися, що плани не здійсняться. Бо завжди можна створити нові)

 

 

 

Вітаю вас з прийдешніми святами та Новим роком.