В п’ятницю 7 липня у Львові стартував перший етап неформальної навчальної програми «Галицька школа лідерства» – літній табір для дітей Буського району Львівської області. Організовує табір Благодійний Фонд «Українська Галицька Фундація» за сприяння Служби у справах дітей ЛОДА, Буської районної державної адміністрації та Буської міської ради.

Триватиме табір до 16 липня і поділений на 2 етапи. В першому – учасники жили 4 дні у Львові, відвідували різноманітні цікаві місця, знайомились з містом та його успішними діячами. Також в насиченому плані був ряд лекцій від компетентних практиків та експертів на такі теми: лідерство, проектний менеджмент, комунікації, командотворення, ораторське мистецтво…

А вже з 11 липня і до закінчення табору підлітки будуть в Буську, де вестимуть активну самостійну діяльність. Вони застосовуватимуть отримані знання на практиці – облагороджуючи місцевий парк та долучаючи інших людей до цього.

Суть табору у тому, щоб підлітки познайомились з чимось таким, чого не зустрінеш в маленькому містечку чи селі. Вони мають отримати знання та розвинути навички в питаннях, які рідко піднімаються в школі чи вдома і відчути смак неформальної та самостійної освіти. Також важливо зрозуміти, що за цими знаннями варто їхати в нові для себе місця, знайомитися з новими людьми, всіма способами відкривати для себе світ. А потім – ти можеш повернутися додому і використати цей досвід на користь своїй громаді.

Участь у таборі приймає 25 молодих людей 11-17 років з різних сіл Буського району. Більшість з них – діти з соціально-незахищених категорій, зокрема, є навіть одна незряча дівчинка, що робить табір інклюзивним і залучає інших учасників до уважності, взаємопідтримки та чуйності.

Перший день «Галицької Школи Лідерства» пройшов під гаслом «КРУТО!» Учасники мали насичений квест по Львову, який організувала компанія Tickets.ua. Цей квест був не тільки знайомством з містом, а й випробуванням на комунікабельність, кмітливість, відповідальність, лідерські якості та навички роботи в команді. Перемогла команда, яка не боялася питати в людей поради та просити про допомогу – і це стало для багатьох справжнім викликом.

А вечір закінчили на даху «Львівського кіноцентру», де до ночі дивилися мотиваційний фільм «Передай далі». Ця подія була отим «вперше», адже раніше такого досвіду ніхто з учасників не мав.

Потім були тренінги, які проводили Святослава Стець, Анна Зайцева, Валентина Ведровська, Наталія Колядко, Ростислав Коваль. Учасникам відкрили такі теми, як лідерство, проектний менеджмент та суть проектної діяльності, командо творення, постановку цілей, донесення інформації… Також відвідали Парк Культури, де послухали мотиваційну розповідь про творення та зміни в парку, а також – покатались на атракціонах.

Окремим блоком є тема інклюзивності та соціальної відповідальності. Ігри, розмови, особистий досвід, тренінги на цю тему, а також діти відвідали 9 липня концерт «Ковчег добра», що відбувся в Парку Культури і був організований спільнотою «Лярш-Ковчег», що працює з людьми з розумовою неповносправністю.

«Наше завдання – показати дітям, що вони можуть! Вони можуть впливати, творити зміни, реалізовувати власні проекти та досягати успіху. Що вони – це майбутнє їхньої громади! Їм треба подорожувати, постійно самовдосконалюватись, брати на себе відповідальність та ставати лідерами. Зараз молоді люди намагаються втекти зі свого села, як тільки закінчать школу. Ми ж хочемо показати їм, як багато вони можуть зробити і яким чином реалізуватися в своїй громаді.»

Валентина Ведровська,

організатор табору та Голова Правління БФ УГФ

Організатори та учасники запрошують всіх бажаючих долучитись до їхньої програми. 15 липня в Буському парку буде толока, виготовлення меблів, облагородження території біля сцени. А в неділю 16 липня відбудеться навчально-розважальна програма, організована підлітками. В програмі заходу: відкрита школа з лекціями від учасників та тренерів, концерт, майстер-класи, конкурси, танці та розваги.

Даний табір є першим пілотним проектом. «Українська Галицька Фундація» закликає активних представників з інших районів, владу та меценатів наступного року долучатися та запускати таку програму в інших громадах. Діти та молодь – це наше майбутне! Давайте їх розвивати, вкладати в них час, знання, кошти та ресурси!