Нумо знайомитися знову 

#Галицька Фундація вкотре розповідає про свої проекти, свої досягнення за рік та про можливості для кожного, хто хоче стати частиною великої команди змін!

Вже 4 роки ми працюємо над реформуванням системи догляду дітей, інтернатних закладів, над розвитком громад, сіл та рівних прав усіх українців!

Наша місія – щоб кожна людина мала рівні можливості для самореалізації, жила в умовах безпеки, благополуччя та захисту своїх прав й інтересів.

Основою нашої роботи є #деінституціалізація (реформа системи інституційного догляду та виховання дітей) і розвиток соціальних та освітніх послуг в громадах.
Навколо цього є багато проектів, заходів, просвітницьких кампаній.

Цільові аудиторії:
1. Випускники інтернатних закладів
2. Люди з інвалідністю, що проживають в інституціях
3. Діти та молодь із сільських місцевостей
4. Діти та молодь з сімей у СЖО
5. Нинішні та майбутні фахівці сфер, що стосуються захисту прав людини, а особливо – захисту прав дитини.

Великі зміни ми почали з кількох напрямків:

1. Проект “Галицька Школа Лідерства”
Цей проект спрямований на розвиток сільських громад через  молодіжну політику та створення умов для реалізації молоді.
Проект охоплює багато моментів – від навчання та супроводу людей, що працюють з молоддю , до організації навчань для реалізації проектів молоддю власноруч у своїх громадах.

Тут є і співпраця Влада-Громада-Бізнес, і зміна підходів у роботі з молоддю та залучення молоді, і проектний менеджмент, і трансформація просторів, і розвиток лідерського потенціалу та відповідальності, і… все, до чого прагнуть самі учасники.

Проект триває вже четверний рік та наразі охопив 17 громад на Львівщині, а це:

 • 715 підлітків, які безпосередньо брали участь у проекті
 • 78 днів літніх таборів
 • понад 3000 залучених осіб, що долучались до проектів опосередковано чи користуються їх результатами і по сьогодні (дитячі майданчики, спортивний інвентар в школах, смітники, молодіжні простори….
 • 16 фахівців з різних громад, що працюють з молоддю освоїли нові методики, вдосконалили компетентності та навчились писати і реалізовувати проекти “з” та “для” молоді своїх громад
 • 1 Молодіжний центр, на етапі завершення й відкриття
 • 11 вже реалізованих локальних проектів та ще 14 в процесі

Еволюція проекту #ГШЛ впродовж цих 4-х років привела до того, що у 2020 році ми плануємо запросити до участі ще 15 громад. Організувати навчання й супровід місцевих фахівців, допомогти у проведенні локальних літніх таборів та реаліації подальших проектів молоді.

2. БЕЗМЕЖНІ: Інклюзія в громаді
Це проект спрямований на людей з інвалідністю та послуги для них. Наразі діяльність зосереджена в двох будинках-інтернатах та співпраці з ВНЗ, де навчаються майбутні фахівці соціальної, медичної та педагогічної сфер.

За 3 роки ми залучили:

 • 180 людей з інвалідністю з двох інтернатів, які постійно спілкуються, розвивають побутові та комунікативні навички, позитивні емоції та багато іншого, що відбувається через відвідування нами та волонтерами кожного з цих інтернатів щонайменше 1-2 рази в місяць з різними активностями.
 • 5 таборів на базі цих інтернатів зі щоденними інтерактивними іграми та заняттями
 • понад 50 волонтерів з усієї України, що змінили своє ставлення до людей з інвалідністю та стали “агентами змін”
 •  450 годин практики лише у 2019 році для майбутніх фахівців

У 2020  окрім продовження всього, що робили, хочемо відкрити “будинок підтриманого проживання” !!!, куди плануємо забрати 6-8 людей з інвалідністю із цих інтернатів. Ця послуга – альтернатива таким закладам у розвинених країнах світу. Тут є і розвиток, і гуманне середовище, і сімейна атмосфера, і соціалізація…і звичайне життя на, яке заслуговує кожен.

 

3. Проект “Корпоративне Наставництво”
Проект зосереджений на підтримці та комплексній підготовці до самостійного дорослого життя вихованців інтернатних закладів та дітей із сімей у складних життєвих обставинах.
Проект дуже гнучкий та реалізовується на основі індивідуальних потреб кожної дитини, але його ключові риси :

 • Постійність. Щонайменше 1 зустріч чи контакт в тиждень
 •  Довготривалість. Робота з однією дитиною від 8-9 класу і доки в неї в цьому буде потреба, але мінімум – до пів-року по закінченню школи.
 • Глибинна профорієнтація. Знайомство з професіями, стажування, професійне наставництво… Все, щоб дитина максимально свідомо обрала професію та розвивала себе, як професіонала.
 • Навчання. Тут все – від курсів англійської/української, до підготовки до ЗНО чи лекцій на тематики, що їх цікавлять (хромосоми, будова світу, фінансова грамотність, секс… всі запити)
 • Робота з психологом. Індивідуальна та групова

Наразі, ось такі результати:

 • 24 учасника, 3 стабільні групи
 • 180 годин разом у 2019 році
 • 100 годин роботи з психологами
 • 2 місяці професійних стажувань підлітків у різних компаніях
 • 22 професії, які побачили, попробували, відчули, зрозуміли
 • 1 великий Форум “Я_Професія”
 • 17 компаній – партнерів та друзів проекту

у 2020 ми хочемо мультиплікувати цей досвід, який дає справді фантастичні і глибокі результати і почати створювати своєрідну мережу в різних містах та громадах. Наразі, вже працює з нами 1 група в Бродівському районі, плануємо у 2020 почати співпрацю ще з 4-ма, яких будемо навчати та супроводжувати.

4. ТРЕНІГОВО-РЕСУРСНИЙ ВІДДІЛ
Назва говорить сама за себе.
Навчання та розвиток компетентностей різних цільових груп, створення та розповсюдження інформаційних та методичних матеріалів, що сприятиме розвитку соціальної політики та сфері захисту прав людей.
Ключові групи – нині працюючі чи майбутні фахівці з сфер, що пов’язані із захистом прав людини (соціальні працівники, соціальні педагоги, реабілітологи).

На 2020 рік ми плануємо зробити отаке:

 • Школа практикантів. Сформована та комплексна програма з максимумом практичної та ціннісної “прокачки” майбутніх фахівців соцсфери.
 • Навчальна програма для студентів соцнапрямків. Розвиток додаткових навичок, необхідних майбутнім працівникам соціальної сфери (проектний менеджмент, фасилітація, критичне мислення, права людини, комунікації…)
 • Запуск сертифікатної програми спільно з Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
 • Проведення відкритих лекцій та тренінгів на актуальні теми щонайменше 1-2 рази в місяць.

Наш звіт – це ще одне знайомство з тими, хто долучився до нас в процесі, хто мав питання чи не мав відповідей, для тих, хто хоче стати частиною нашої невеликої, та працьовитої спільноти #ГФ.

Справа у бажанні збільшити якість та результативність нашої діяльності, знайти можливих партнерів, вийти за звичну зону комфорту!