БФ «Галицька Фундація» запустила курс під назвою «Супровід людей з інвалідністю та соціальні послуги в громадах». Та найперше цей курс направлений на те, щоб змінити ставлення соціуму до людей з інвалідністю і до розуміння того, що відбувається з людьми з інвалідністю, з якими проблемами вони можуть зустрітися. Адже ми не завжди бачимо це, а інколи навіть не хочемо цього бачити.

Зараз курс має вже 7 учасників, які присвятять наступний місяць навчанню. Також цей курс пілотний і тільки після завершення – зрозуміємо як працювати далі. Та вже зараз знаємо точно, що мета курсу зрозуміти, що люди з інвалідністю нічим не відрізняються, бо вони мають ті самі почуття, так само дихають, так само люблять і мріють. Вони невід’ємна частина нашого з вами соціуму. Так  звісно, можливо, у нашій країні не все зроблено для їхнього комфорту, але ці люди настільки радісні, настільки щирі, хоча у них і більше проблем ніж у нас. Але вони не звикли жалітися .

Команда #ГФ впевнена, що такі тренінги потрібні кожному у сучасному і доступному світі. Зокрема й дітям, бо їм потрібно показувати, що це нормально. Нагадаємо, що у школах сьогодні працює інклюзія – процес збільшення ступеня участі всіх громадян у соціумі. І насамперед тих, що мають фізичні чи ментальні порушення. Він передбачає розробку і застосування таких конкретних рішень, які зможуть дозволити кожній людині рівноправно брати участь в академічному і суспільному житті. Підготовка дітей до того, що такі люди будуть з ними вчитися гуляти робити домашні завдання – це невід’ємна частина цього процесу. І це нормально. Хоча часто батьки проти цього, але вони не розуміють що дітям з інвалідністю тоді легше влитися в соціум, стати частиною цього соціуму, а їхнім дітям прийняту ту іншу дитину.

Тому як відповідь на сучасні потреби на курсі вчать як налагодити стосунки з людиною з інвалідністю, як зрозуміти, що ми нічим не відрізняємося, як працювати та спілкуватися разом і як про це говорити з іншими. Ще цей курс спрямований на вчителів та асистентів вчителів, які зараз якраз і є тими, хто працює з інклюзією найбільше. Для того, аби дати їм знання та практичні вміння і допомогти відчувати себе впевнено. Також курс корисний для  волонтерів, які хочуть допомогти, але часто приходять, лякаються і не повертаються,  через те що не знають або просто були не готові до того  моменту зустрічі .

Тренінги проводить Галя  Галайко, кординаторка проекту «Безмежні: інклюзія в громаді»  вона ділиться тим, що  знає сама, адже вже 10 років працює з людьми з інвалідністю. Також вона соціальний педагог, а тому знає як поводитися з дітьми з аутизмом, які є різні стадії, чи потрібний таким людям супровід, які проблеми  можуть виникнути у супроводжуючого. Адже кожна нозологія має свої особливості. Та все ж правильне спілкування допоможуть подолати усі труднощі. Бувають і складніші випадки, коли людина знає сьогодні, що вчительку звати Дарина, а завтра вже цього не пам’ятає, тому потрібно бути готовим до всього. І розуміти, що та інша людина залежить часто від нашого ставлення і усвідомлення ситуації, – розповідає Галина.

Перше заняття курсу розпочалося із презентації проектів фундації та знайомства з командою. Кожен пояснив чому він  тут і поділився власними проблеммами та питаннями: малодоступність, невизнання, нерозуміння.

Координаторка проекту Безмежні та спікерка, Галя  Галайко зазначає :

«Цей курс створено  для вчителів, соціальних працівників, психологів, щоб вони знали як працювати з людьми з інвалідністю, які в кожної людини можуть бути особливості, залежно від діагнозу і звісно під час тренінгів усі учасники спробують зруйнувати усі кордони та незнання».

Курс вирішили зробити безкоштовним, адже  «Галицька Фундація» підтримує розвиток інклюзивного середовища та прагне, щоб усі відчували себе рівноправними.

Оксана Міщенко, соціальний працівник та учасниця курсу розповідає :

 «Для мене цей курс важливий, бо хочу студентам-соціальним працівникам давати практичні навички і звісно почерпнути щось для себе. Хочу мотивувати молодих людей отримувати нові знання, особливо ті, які потрібні будуть їм у роботі і у житті».

Команда «Галицької Фундації» готує  ще безліч проектів до яких можна і варто долучитися.  Адже  ви не тільки почерпнете щось нове і потрібне, а ще й зможете їх використати на практиці, ставши волонтером однієї з ініціатив.

Кожна людина заслуговує на розуміння!